stojak na bombki

Duża bombka na stojaku

Oferta bożonarodzeniowych ozdób jest co roku tak szeroka i różnorodna, że niezwykle trudno jest wybrać coś dla siebie. Mimo tak wielkiego wyboru, wzory dekoracji często są powtarzalne. Nie ukrywajmy, nie jest bowiem łatwo wymyślić coś, czego jeszcze nie było. Wieńce, świeczki, girlandy i kolorowe lampki to coś, co wszyscy znają. Dlatego interesującą propozycją może okazać się bombka na stojaku.

Taki rodzaj ozdoby to zazwyczaj duże bombki, o średnicy nawet do 20 centymetrów. Są zatem zbyt duże i ciężkie, by powiesić je na choince. Dlatego właśnie przytwierdzane są za pomocą wstążki lub drucika do specjalnego stojaka i stanowią samodzielną dekorację. Poza klasycznym kształtem, mogą przybierać również typowo świąteczne formy, jak gwiazdki, dzwonki czy serca. To z kolei czyni je jeszcze bardziej efektownymi.

Unikalne przezroczyste bombki

Wyjątkowo pięknie prezentują się bombki szklane przezroczyste, wytwarzane i malowane ręcznie w manufakturze. Każdy wzór jest inny, więc przy zakupie takiej bombki mamy pewność, że jest ona unikalna i jedyna w swoim rodzaju. Świetnie sprawdzi się zatem jako świąteczny podarunek dla bliskiej osoby. Przezroczyste bombki mają też czasem otwór z boku, w który można wstawić niewielką świeczkę. Płomień przebijający przez kolorowe wzory na bombce tworzy niezwykłą grę kolorów i jeszcze bardziej podkreśla świąteczny nastrój.

Ręcznie malowane pejzaże zimowe

Osobną kategorię stanowią białe bombki, na których namalowane są zimowe i świąteczne pejzaże. Są to tak zwane zimki, nazwane tak oczywiście od tematyki zdobień. Przeważają wśród nich zasypane śniegiem chaty i drzewa. Częstym motywem są też drogi, rozświetlone latarniami miasteczka i dymiące kominy. Te najpiękniejsze i najtrudniejsze powstają w wyspecjalizowanych pracowniach, gdzie tworzy się tylko takie bombki bożonarodzeniowe. Nie da się ukryć, że takie dekoracje sprzyjają budowaniu prawdziwego świątecznego klimatu.

Piękny prezent czyli bombka na stojaku

Bombka na stojaku to z pewnością dobry pomysł nie tylko na świąteczną ozdobę, ale również upominek dla kogoś bliskiego. Dzięki temu, że jest ręcznie malowana, mamy pewność, że będzie wyjątkowa. To niezwykle ważne w czasach, gdy wytwarzane masowo dekoracje są do siebie podobne. Właściwie nieograniczony wybór wzorów, a czasem też możliwość personalizacji, ucieszy każdego miłośnika bożonarodzeniowych gadżetów.