dodatki skandynawskie

Święta w stylu skandynawskim

Ozdoby bożonarodzeniowe to coś, co żyje jedynie kilkanaście dni w roku. Mimo to bombki i inne dekoracje wzbudzają wiele pozytywnych emocji. Coraz częściej odchodzi się od klasycznych czerwonych bombek. Coraz większą popularność zyskuje skandynawski design. Charakteryzuje się prostotą oraz bliskim związkiem z naturą. To sprawia, że wprowadza do świątecznych wnętrz wyjątkowy, przytulny klimat. Skandynawskie dodatki bożonarodzeniowe są dowodem na to, że piękno tkwi w minimalizmie. Nie bez znaczenia są też starannie dobrane detale.

Stonowany skandynawski design

Elementem wyróżniającym skandynawski design jest kolorystyka. Dominują stonowane, naturalne barwy. Najczęściej jest to biel, szarość czy beż. Zdarzają się również delikatne odcienie zieleni i czerwieni. Te kolory nawiązują do zimowego krajobrazu Skandynawii. Jest on pełen śniegu, sosnowych lasów i drewnianych domów. Dzięki takiej palecie barw, skandynawskie dodatki świąteczne wprowadzają do wnętrz harmonię. Tworzą idealne tło do świątecznych spotkań z rodziną i przyjaciółmi.

Naturalne dodatki bożonarodzeniowe

Materiały do tworzenia skandynawskich ozdób bożonarodzeniowych są równie ważne co kolorystyka. Dominuje tu drewno, wełna, len oraz inne naturalne surowce. Często znaleźć można ręcznie rzeźbione figurki, gwiazdy czy choinki. Takie dodatki idealnie budują styl skandynawski wnętrza świątecznego. Wełniane pledy i poduszki dodają wnętrzom przytulności. Natomiast lniane obrusy wprowadzają prostotę.

W skandynawskich ozdobach bożonarodzeniowych nie może zabraknąć naturalnych motywów. Popularne są wzory inspirowane roślinami. W czasie Bożego Narodzenia królują jemioła, ostrokrzew, sosna i świerk. Gałązki tych roślin służą do tworzenia wieńców i stroików. Naturalne szyszki, orzechy czy suszone owoce także pojawiają się w skandynawskich dekoracjach. Świetnie podkreślają skandynawski styl.

Przytulne wnętrza dzięki światłu

Światło świec i lampionów buduje ciepłą atmosferę. To nieodłączny element świątecznego wystroju w krajach nordyckich. Szczególnie popularne są białe świece w prostych świecznikach lub szklanych lampionach. Światełka choinkowe również są utrzymane w minimalistycznym stylu. Najczęściej w kolorze białym lub ciepłym żółtym. Szklane bombki i drewniane figurki prezentują się w takim otoczeniu zjawiskowo.