lampki choinkowe

Lampki choinkowe dopełnieniem dla bombek choinkowych

Dziś choinka ubrana min. w bombki oraz lampki choinkowe jest tradycyjnym, stałym elementem wystroju wnętrz w tak wyjątkowym czasie, jakim jest okres Świąt Bożego Narodzenia.

Zwyczaj ubierania drzewka stał się jednym z głównych i najbardziej wyczekiwanych świątecznych zwyczajów. Przystrojona choinka symbolizuje życie, odrodzenie, a także płodność. Dawniej choinkę zdobiło się wieszając na niej m.in.: ręcznie wykonane ozdoby z papieru, owoce, orzechy, stroiki wykonane z zasuszonych plonów, oraz wypiekanymi ciastkami, szczególnie piernikami. Na gałązkach mocowano i zapalano świeczki, co wydaje się być dziś szczególnie niebezpiecznym i ryzykownym obrzędem.

Choinka dzisiaj

Teraz wybór ozdób choinkowych jest niezwykle bogaty i stale się poszerza, standardem stały się bombki bożonarodzeniowe, łańcuchy choinkowe, anielskie włosy, brokat, czy sztuczny śnieg. Co ciekawe, strojenie choinki elementami wykonanymi ręcznie również, jak dawniej, cieszy się popularnością. Wśród nich nadal możemy znaleźć ozdoby wykonane z papieru, pierniki, ale także figurki z masy solnej czy bombki choinkowe ręcznie robione. Światło świec zostało (szczęśliwie) zastąpione światłem lampek choinkowych, które stanowią doskonałe uzupełnienie bombek.

Asortyment lampek choinkowych

W asortymencie świątecznym oprócz najważniejszych ozdób, jakimi są bombki na choinkę można znaleźć lampki choinkowe różnego typu, warto zatem zwracać uwagę na to, czy są to lampki z tradycyjną żarówką, czy lampki typu LED, lampki na baterie. Sznury, na których są umieszczone lampki mają różną długość oraz rozstaw światełek, także należy przemyśleć, gdzie mają być umieszczone, nie tylko w aspektach estetyki, ale także bezpieczeństwa i wygody, biorąc pod uwagę na przykład dostęp do gniazdka. W zależności od upodobań i charakteru wnętrza, możemy dopasować lampki choinkowe o różnych kolorach, odcieniach, natężeniach barw, a także trybie pracy: ciągłym, dynamicznym/sekwencyjnym, czy z możliwością sterowania.

Bombki i lampki choinkowe

Różnorodność lampek przejawia się nie tylko w szerokim wyborze barw, ale także kształtów, takich jak kule, świece, gwiazdki, sople lodu, oraz różnego rodzaju nakładki na żarówki przypominające postacie aniołów, reniferów czy św. Mikołaja. Lampki i bańki na choinkę są najpopularniejszym duetem zdobiącym świąteczne drzewko. Lampki o nietypowych kształtach czy kolorach mogą ciekawie wyglądać w zestawieniu z takimi ozdobami, jak bombki przezroczyste lub białe bombki. Na Święta Bożego Narodzenia przystraja się także budynek i drzewa na zewnątrz. Do tego świetnie sprawdzają się lampki choinkowe zewnętrzne, których odporność na warunki atmosferyczne pozwala na takie zastosowanie.