bombki na choinkę

Ręcznie wykonana bombka choinkowa

Hitem ostatnich kilku lat podczas przedświątecznej gorączki, która ogarnia galerie handlowe i sklepy z dekoracjami bożonarodzeniowymi, są ozdoby wykonane ręcznie. Powrót do klasyki dotyczy głównie bombek choinkowych, które jeszcze kilka dekad temu nie były dostępne w formie plastikowych kulek pokrytych kilkoma warstwami brokatu. Były one wydmuchiwane i kolorowane przez nasze prababcie, a fakt, że wykonywano je ręcznie, sprawiał jeszcze większą przyjemność i dzieciom, i dorosłym. Taka bombka choinkowa jest jedyna i niepowtarzalna.

Jakie bombki bożonarodzeniowe wybieramy?

Na szczęście dzisiaj mamy do wyboru bombki plastikowe oraz bańki na choinkę robione ręcznie. W sklepach i na stoiskach z ozdobami bożonarodzeniowymi widać z każdym kolejnym rokiem coraz większy wybór tych drugich, czyli dekoracji z działu bombki szklane ręcznie malowane. Zachwycają one zarówno misterną techniką dmuchanego szkła, jak również pięknymi motywami dekoracyjnymi. Noszą cechy klasycznych świątecznych wątków religijnych, ale również sięgają po bardziej nowoczesne i uniwersalne elementy wzornictwa. Niepowtarzalnego charakteru nadaje im z pewnością fakt, że tworzone są z pasją, która odzwierciedlona jest w wielości kolorów, kompozycji i stylów.

Bombki nie tylko na choinkę

Ciekawym trendem ostatnich czasów, który idzie w parze z rosnącą popularnością bombek ręcznie malowanych, jest używanie bombek jako dekoracji stojących, np. na świątecznych stołach, regałach czy w szklanych gablotach. Większych rozmiarów bombka na stojaku to nie tylko nowy rodzaj dekoracji bożonarodzeniowej. To także oryginalny i niepowtarzalny pomysł na prezent. Istnieje możliwość, by kupić specjalny stojak na bombki, który jest równie starannie zdobiony i przystrajany, np. gałązkami oprószonymi śniegiem czy kokardami, a osobno bombki. Bombki białe lub wielokolorowe wykonywane do powieszenia na stojaku są często malowane dwustronnie; z każdej strony może to być inna grafika. Dużym powodzeniem cieszy się bombka na stojaku z motywami dziecięcymi. Choć ich cena nie jest może powodem do zadowolenia, dodadzą one niepowtarzalnego uroku świątecznemu wnętrzu.